четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Осомниечниот за убиството во Ѓорче изведен пред суд

naser e

Поврзани вести

Осомничениот за убиството на Ангел Петковски, 18-годишниот матурант од Ѓорче Петров, Насер Е. денеска попладне е изведен пред судот во Скопје.

Министерството за внатрешни работи денеска поднесе кривична пријава против 19-годишниот осомничен убиец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести