недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

ВИДЕО: Осум лица загинаа во пожар во Украина

Пожар во продавница за накит во Украина, осум лица го загубија животот,

pozarlll

Поврзани вести

Осум лица загинаа при пожар во фабрика за накит во украинскиот град Харков.

Пожарот избувнал на четвртиот и петтиот кат на комплексот, каде што се наоѓале канцеларии и простории на фабриката. Во време на избувнувањето на пожарот во објектот имало 30 лица.

Во гаснењето на огнот учествувале повеќе од 100 противпожарни возила и 20 единици со специјална техника.

Во тек е истрага за причините за огнената стихија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести