понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Осум раце, едно пијано!

v152181

Последни вести

Четворица млади виртуози со својот настап ја воодушевија публиката на Пијанофест 2014, кој се одржа во Њујорк.

Четирите млади таленти ги оставија сите без текст свирејќи толку усогласено заедно на само едно пијано.

Веќе видовме како групата „Walk of the Earth“ како ја изведуваат целата узика на една гитара, а сега имаме можност да чуе како звучи нумера изведена о осум раце на едно пијано.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести