сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ВИДЕО: Откријте како ќе изгледате за 20 години!

За само 30 секунди можете да дознаете како ќе изгледате за 20 години.

vvv

Поврзани вести

Со помош на револуционерна програма можете да откриете како ќе изгледате за 20 години.

Програмата може да предвиди како понатаму ќе се развива едно дете, посебно неговиот изглед, од најраните години па се до староста.

Група научници од Универзитетот во Вашингтон развиле автоматски софтвер кој го забрзува процесот на стареење без оглед на изразите на лице, аголот на фотографирање или светлото, а може да се инсталира на секој компјутер.

Потребни се само 30 секунди за да дознаете како ќе изгледа детето во иднина, но и вие самите. Оваа програма се заснова на систем кој споредува илјадници фотографии објавени на интернет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести