недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ВИДЕО: Ова бебе ги шокираше лекарите

bebe

Поврзани вести

Малата Амара која е родена пред три недели ја шокираше својата мајка, но и лекарите и медицинските сестри.

Таа плачела бидејќи била гладна, а бидејќи во моментот не можелa да цица, кога имала само три дена го земала шишенцето со млеко и почнала да пие од него.

– Плачеше и беше гладна сама се обиде да цица, но откако не и одговараше го дофати шишенцето и почна да пие од него, вели мајката Онји. Од тогаш нејзината мајка ја фотографира секој ден бидејки се уште не може да поверува колку е самостојна нејзината Амара.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести