петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Ова е најлошиот пејач на светот, а заработува и пари од тоа!

males

Поврзани вести

Пејачот Вену Малеш од Индија стана вистински хит на Интернет, меѓутоа како најлош интерпретатор на сите времиња.

Тој стана вистинска сензација откако видеото за песната „It’s My Life“ која ја објавил пред две години се прошири по социјалните мрежи. Имено, сите се согласија дека станува збор за веројатно најлошата песна што е снимена било кога! Но, во овој случај тоа значи кликови, а Вену моментално ги има преку четири милиони.

Кликнувањата продолжуваат, а некои проценуваат дека Малеш досега има заработено преку десет илјади долари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести