среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Ова е највалканиот човек во цела Европа!

c

Последни вести

Лудвик Долежал е прогласен за највалкана личност во Европа. Има 58 години, а спие во пепел.

Бездомник станал пред една година кога дал отказ. Запалил се што има и почнал да спие во пепел. Но, и денес пали се што ќе види, а од пепелта на запалените работи си подготвува кревт и тка секој ден спие во нова пепел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести