четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Ова е новата мис интернет на Хрватска

Сексапилната Линда ќе се натпреварува и на европско ниво.

linda-prelec_2

Поврзани вести

Веќе неколку години во Хрватска се одржува избор на мис интернет. Годинава титулата и припадна на Линда Прелец од Риека.

Прогласувањето на победничката било одржано во хотелот Антуновиќ во Загреб, каде Линда ја преземала круната од Марија Кирин, сопственичката на порталот www.miss-interneta.hr.

Линда ќе ја петстави Хрватска на европскиот избор за мис интернет каде ќе учествуваат мисици од 45 земји.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести