петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

ВИДЕО: Ова е спотот за химната за Олимпијадата во Рио

Во инспиративниот спот за химната за Олимписките игри, Кети Пери им оддава почит на тркачите, гимнастичарите, пливачите, на фудбалските ѕвезди и на голем број други спортисти што ќе дадат се од себе на Олимписките игри во Рио.

keti-peri-instagram-660x660

Поврзани вести

Во инспиративниот спот за химната за Олимписките игри, Кети Пери им оддава почит на тркачите, гимнастичарите, пливачите, на фудбалските ѕвезди и на голем број други спортисти што ќе дадат се од себе на Олимписките игри во Рио.

Тригодишната пауза Кети Пери ја прекина со објавувањето на спотот за нумерата „Rise“.

Оваа песна ќе биде изведена и на 5-ти август на церемонијата за отварање на Олимписките игри 2016-тата година.

Најчитани вести