понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Ова е жената која зборува најбрзо во светот

430406_fren-kapo_f

Поврзани вести

Френ Капо може да изговори 11 зборови во една секунда.

Оваа „брблива“ госпоѓа својата способност успеала да ја уновчи, па како што вели често ја ангажираат за реклами.

„Се занимавам со стенд – ап комедија, напишав 11 книги, а повремено држам и мотивациони говори“, вели Капо, која со овој дар успеала да се запише во Гинисовата книга на рекорди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести