сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Ова ќе ви ја врати вербата во човештвото

mace

Поврзани вести

Во модерниот свет кој се сведе на бескрајна трка за пари и слава како да заборавивме на оние работи кои не прават луѓе, а тоа се добирната, хуманоста, љубовта и желбата да се помогне.

Но, како што велат, во секое лошо има нешто добро, па така и ова четири минутно видео кое  има моќ да ви ја врати вербата во човештвото, дека се’ уште има надеж!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести