сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Ова момче урна рекорд на Усеин Болт

Осумнаесет годишниот Џевон Френсис од Јамајка дефинитвно претставува „закана“ за Усеин Болт.

frensis

Поврзани вести

Џевон веќе сериозно го покажува својот потенцијал, уривајќи го рекордот на Болт, поставен пред 11 години, во трката на 400 метри, во конкуренција на атлетичари до 19 години.

Човекот магаре, како што уште го нарекуваат, ја истрча патеката на 400 метри за 45 секунди, што е за 35 стотинки подобар резултат од постигнувањето на Болт во 2003 година. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести