четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Ова момче е идна НБА ѕвезда!

screen-shot-2014-10-19-91240-pm

Последни вести

Тринаесетгодишниот Џулијан Њуман е момче кое има неверојатен талент за кошарка и за него се очекува да биде идна НБА ѕвезда.

Ова видео е снимено ова лето, кога Њуман се уште имал 12 години.

Неговите тренинзи се максимално напорни, а со оглед на тоа како тој се справува со нив, можеме со сигурност да кажеме дека упорноста еден ден ќе му се исплати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести