петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Ова се десетте најсексапилни нации во светот

najseksapilni

Поврзани вести

Објавена е листа на која што се наоѓаат десетте најсексапилни нации во светот.

На првото место се најдоа Швеѓаните, затоа што се љубезни, самоуверени и убави. Можеби ќе ви биде чудно, но на листата се најдоа и Колумбијците и Индијците, затоа што како нација пленат со убавина.

Веднаш зад нив се Британците, а се истакнуваат со самоуверениот став. Колумбија е позната по убавите жени, како што е фаталната Софија Вергара.

Исто така, за убави луѓе важат и Индонезијците и Австралијанците, но и луѓето од Барбадос, чија најпозната претставничка е Ријана.

На овој список се народите од Филипини и Нигерија, а на последно место се луѓето од САД.

Најчитани вести