петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ВИДЕО: Ова се познатите „џебни Венери“ во Холивуд

Тие се познати како „џебни Венери“ во Холивуд. Кога ги гледаме на телевизија, некои холивудски ѕвезди ни се чини дека се многу повисоки, отколку што се.

dzebni veneri-naslovna

Последни вести

Тие се познати како „џебни Венери“ во Холивуд.  Кога ги гледаме на телевизија, некои холивудски ѕвезди ни се чини дека се многу повисоки, отколку што се. Но, во голем број случаи тоа не е така, па овие холивудски убавици се далеку од иделаните пропорции.

Шакира 157cm

Шакира 157cm

Дел од истражувањата покажуваат дека идеалната височина за жените е 175 сантиметри, но просекот во Холивуд е многу помал од тоа и просечната жена во светот на славните е висока 165 сантиметри.

Риз Витерспун – 156cm

Риз Витерспун – 156cm

Ева Лонгорија, Сара Џесика Паркер и Шакира се само некои од познатите „џебни Венери“ во Холивуд, кои што се пониски од 160 сантиметри.

Скарлет Јохансон - 160cm

Скарлет Јохансон – 160cm

Токму затоа, вртоглаво високите потпетици се најчест моден додаток за славните убавици, додека за нивните долги нозе може да му се заблагодарат на Фотошоп и на добриот агол за снимање.

Никол Ричи – 157cm

Никол Ричи – 157cm

Сара Џесика Паркер – 160cm

Сара Џесика Паркер – 160cm

Ева Логорија - 157cm

Ева Логорија – 157cm

Салма Хајек – 157cm

Салма Хајек – 157cm

Најчитани вести