недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ВИДЕО: Со оваа вежба ќе добиете рамен стомак за само две недели

ramen-stomak-2

Поврзани вести

За рамен стомак не е потребно да се мачите и да правите бесконечен број на стомачни вежби.

Имено, еве ја најлесната вежба за постигнување рамен стомак, а што е најдобро, фитнес експертите тврдат дека е поефикасна и од вежби за стомачните мускули. Тајната на оваа вежба се крие во правилното дишење.

Во оваа вежба со дишење се активираат и се зајакнуваат најдлабоките стомачни мускули.

Ако правилно ја правите ќе го зајакнете средниот дел на телото и ’рбетот што ќе ви помогне да ја отстраните болката од долниот дел на грбот и ќе ви го подобри држењето. Ваквата техника на длабоко дишење и издишување  на воздухот е дел од пилатесот и од јогата, но можете да ја правите и одвоено од овие вежби.

Како правилно да ја правите оваа вежба дознајте во приложеното видео:

Најчитани вести