вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВИДЕО: Овие луѓе боси газат по жар!

uzareno ugljevlje

Последни вести

Тируванантапурам е фестивал кој традиционално секој година се оджува во Индија. На овој фестивал луѓето одат по жар, а ритуалот е наречен Агни Кавади.

На овој ритуал учествувале 26 лица, а повеќе од сто лица набљудувале. Околу 10 тони дрво се изгорени за овој ритуал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести