вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Овој човек буквално си игра со животот

Непознат маж скокнал од висина од 200 метри, а притоа не ја ни гледал земјата поради густата магла.

covek

Поврзани вести

Непознат маж скокнал од висина од 200 метри, а притоа не ја ни гледал земјата поради густата магла.

Непознат “Base Jumper” скокнал од највисоката зграда во Дубаи, додека под него се простирале густи облаци низ кои морал да мине за да ја види земјата, пренесува Telegraf.rs.

Мажот скокнал од неверојатна висина од 200 метри.

“Base Jumper”-от на својот шлем имал монтирано камера, па скокот од неговата перспектива изгледа неверојатно.

Најчитани вести