четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 8

ВИДЕО: Овој човек и не заеше дека може да трча побрзо од Болт

Кутриот маж сигурно немаше поим каков потенцијал се крие во неговите нозе се додека неговите колеги не одлучија да се пошегуваат.

meckaa

Поврзани вести

Кутриот маж сигурно немаше поим каков потенцијал се крие во неговите нозе се додека неговите колеги не одлучија да се пошегуваат.

Никој не би можел ниту да претпостави дека пет и пол години стариот рекорд може да падне поради ваква ситница, односно дека најдобриот резултат на Јамајканецот Усеин Болт (9,58) ќе биде срушен од страна на човекот што воопшто не се ни подготвувал за таков подвиг.

Погледнете за што се работи!

Најчитани вести