петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Овој илузионист ќе ви ја погоди замислената карта

20120614-trik-karti

Поврзани вести

Илузионистот Ерик ќе ве воодушеви преку ова видео со тоа што ќе ви ја погоди картата која сте ја замислиле.

Нашите очи се многу бавни, а мозокот е многу лесно да го прелажеш. Па така Ерик ќе користи ова за да ве воодушеви. Токму кога ќе помислите дека се откажал, тој ќе ве остави без зборови.

За почеток, замислете си една карта од купчето. Добро запомнете ја додека Ерик се обидува да ја погоди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести