Балкан

Видео: Падна првиот снег и во Србија

Видео: Падна првиот снег и во Србија

Во Краљево вчера околу 19 часот по обилните врнежи на дожд почна да паѓа првиот овогодишен снег.

Врвовите на околните планини избелеа, објави српски Курир.