понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Видео: Падна првиот снег и во Србија

sn-sr

Последни вести

Во Краљево вчера околу 19 часот по обилните врнежи на дожд почна да паѓа првиот овогодишен снег.

Врвовите на околните планини избелеа, објави српски Курир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести