Свет

ВИДЕО: Падна сцена со над 100 дипломци пред очите на родителите

ВИДЕО: Падна сцена со над 100 дипломци пред очите на родителите

Родителите и пријателите го снимија моментот кога падна сцената на која се наоѓаа над 100 дипломци од Колеџот за Фармација во Багдад за време на фотосесијата по целата церемонија, пренесува „Раша Тудеј“.

По инцидентот избувнала вистинска паника кај набљудувачите на настанот кои што мислеле дека нивните најмили би можеле да бидат повредени.

Засега има информации дека поголем број лица се тешко повредени, но засега нема информации за починати лица.

Повеќе снимки беа објавени на социјалните мрежи. Погледнете ги.