сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ВИДЕО: Панда прв пат во животот виде снег!

panda-1420660024-605677

Последни вести

Слатката панда Бао Бао вчера прв пат во животот виде снег!

Од зоолошката градина во Вашингтон објавија снимка на која се гледа како малата панда игра со снегот.

Пандата се воодушеви и се израдува, па така цело утро го помина валкајќи се во снегот заедно со својата мајка.

Најчитани вести