четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Папата го прекрши протоколот, но ги воодушеви сите

papa

Поврзани вести

Папата Франциско ги изненади сите присутни, кога во текот на возењето со „папамобилот“ го препознал и го повикал својот пријател Фабиан Баез, свештеник од неговиот роден Буенос Аирес, да му се придружи во автомобилот.

Папата им дал знак на неговите телохранители да му дозволат на неговиот пријател да му се приближи, а Баез потоа му се придружил во „папамобилот“.

Свештеникот Баез изјавил дека бил шокиран од фактот дека се нашол во автомобилот на Папата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести