среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

ВИДЕО: Парите сепак паѓаат од небо, граѓаните на Кувајт изненадени

kisa-pare-novac-foto-profimedia-1423658036-616011

Последни вести

Улиците на Кувајт Сити се преплавени со банкноти од по 20 кувајтски динари што предизвика општо лудило кај граѓаните.

Се уште не се знае од каде дошле парите, но изненадените граѓани кои гледале да соберат што е можно повеќе пари предизвикаа сообраќаен колапс.

За оваа приказна сведочат снимките и фотографиите поставени на друштвените мрежи.

Најчитани вести