вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО: Пендаровски повторно ги навреди граѓаните

pendarovski

Поврзани вести

Претседателскиот кандидат на СДСМ кој претрпе убедлив пораз на изборите, Стево Пендаровски, повторно ги навреди македонските граѓани исто како и за време на кампањата за шеф на државата.

Пендаровски денеска имаше свое обраќање на трибината организирана од страна на здружената опозицијата, насловена како „Што да се прави за повторно освојување на слобода“ одржана во хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

Пендаровски во своето обраќање ги навреди македонските граѓани нарекувајќи ги корумпирани, односно актуелната власт ги корумпирала граѓаните и поради тоа ја добивала довербата на изборите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести