петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ВИДЕО: Пенкало за цртање „во воздух“

e275d2536f1e32bf87884b1e43ced560_large

Последни вести

Доста ви е од цртање на обичен лист хартија? Со новиот „Ликс“ уред можете вашите уметнички перформанси да ги подигнете на сосема ново ниво.

Овој 3Д принтер ви овозможува да цртате по воздух користејќи стопена пластика, а единствена граница е вашата фантазија.

Ова во никој случај не е прво пенкало од овој вид, но лондонската фирма направила нешто што со својот облик личи на класичен прибор за цртање.

Доволно е да го споите со лап топот и создавањето уметнички дела може да почне. Сепак треба да се внимава на брзината на цртање бидејќи на пластиката и треба време за да се излади.

Цената на ова пенкало би требало да изнесува околу 140 долари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести