петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Пилот слета расипан авион со падобран

1172504-avion

Поврзани вести

Пилотот на авион со тројца членови чиј мотор се расипал успеал да слета реиси совршено откако закачил падобран на леталото.

Едене очевиде кој го видел авионот кој се спушта со падобран пред неговата куќа, изјавил дека прво слушнал врева на мотор, која подона престанала.

Авионто започна да се движи спирално. Мислев дека пилотот ќе капитулира, а авионот ќе падне на куќата, раскажал очевидецот.

Меѓутоа, падот на леталото е запрено на околу 1.200 метри надморска височина, кога над него се отворил огромен падобран. Нешто подоцна авионот слетал пред куќата на очевидецот.

Малите авиони од овој вид имаат рачка со која се отвора падобран повран за краевите на леталото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести