понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Платеници на САД се истовараат на aeродрoмот во Доњецк

ukrajina-donjeck-zastave-B-AP-Photo-Darko-Bandic-1

Поврзани вести

Пучистите од Киев нема самостoјно да ги нападнат федералистите и проруските сили во источна Украина, кои не го признаваат киевскиот нацистички пуч, после кој Украина треба да стане држава на НАТО пактот во кој е забрането да се говори и да бидеш од руско потекло, погледнете овде – американски платеници се истовараат на ареодромот во Доњецк…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести