ТОП,Македонија

ВИДЕО: Платениците на СДСМ нападнаа татко со болно дете

ВИДЕО: Платениците на СДСМ нападнаа татко со болно дете

Платеничките револуционери на СДСМ и СОРОС вчера за време на протестите на таканаречената шарена револуција нападнаа родители со болно дете.

Како што пишува „Курир“ додека таткото очајно го бранел своето болно дете од насилниците на СДСМ кои физички го нападнаа и се обидувал да се разбере со платениците, болното дете и мајката во автомобилот доживувале траума и ги гледаа навредите, свиркањата и физичките напади врз таткото кој очајно сакаше да помине.

Вандалите и хулиганите кои протестираат во функција на најголемата опозициска партија нападнаа родител кој, како што објаснил,  брзал за да го пренесе болното дете на лекар, пишува порталот.

Опозициските платеници почнале да фрлаат со пластични шишиња кон автомобилот, сакајќи да се пресметаат со таткото и жената со болното дете кои се наоѓале во автомобилот, што само покажува до каде е стигнат очајот и лудилото во платеничките редови.

Со ваквото однесување, СДСМ и соросовите платеници уште еднаш докажаа дека нема дно кое не можат да го пробијат.