сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: По „Стани моме да заиграш“, јапонците изненадија и со „Шоте мори шоте“

mqdefault

Последни вести

Јапонците навистина знаат да изненадат.

Ако утрово тоа беше со со македонската песна „Стани моме да заиграш“, слушнете сега како звучи „Шоте мори шоте“ со јапонски примеси.

Оваа група се вика ピラミッドス, а на вас ви останува само да уживате.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести