среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: По стравичната сообраќајка во Нови Сад, никој не застанува да помогне

Вчера на интернет беше прикачена снимка од безбедносните камери, на која можеше да се забележи дека Деспот Враниќ (21) кој се симнувал по булеварот поминува на зелено-жолто светло на семафорот, додека пак „Голфот“ поминува на црвено светло.

sudar.jpg500

Поврзани вести

Милица Лежимирач, Владица-Вања Матовиќ и Александар Мариќ, сите на возраст од 20 години, пред два дена загинаа во страшна сообраќајна несреќа.

Тројцата школски другари беа удрени на раскрсница од „Ауди“ со кој управувал Деспот Враниќ (21).

479458 novi-sad-despot-vrav

Според неофицијалните информации, Враниќ со своето „Ауди“ се спуштал по булеварот со брзина од 160 километри на час. Во тој момент, тројцата другари во „Голф“ излегле на раскрсницата, по што следувал страшен директен судир. Голфот во кој се наоѓале тројцата загинати, бил исфрлено на неколку метри.

Телото на Александар Мариќ делумично испаднало на патот, додека телото на едната од девојките завршило во гепекот на смачканиот автомобил.

479475 saobracajna-nesreca-

Вчера на интернет беше прикачена снимка од безбедносните камери, на која можеше да се забележи дека Деспот Враниќ (21) кој се симнувал по булеварот поминува на зелено-жолто светло на семафорот, додека пак „Голфот“ поминува на црвено светло.

Објавена е уште една снимка на безбедносните камери, на која исто така се гледа страотниот судар, но може да се забележи и дека луѓето кои во тој момент се наоѓаат на тоа место не истрчуваат да помогнат.

Исто така, неколкуте возачи кои поминале на местото на несреќата не застанале и продолжиле да возат, иако обврска на возачот е да застане и да помогне или барем да повика Брза помош.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести