петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Видео: Почнаа апсењата во Белград

apsenjabg

Последни вести

Полицијата приведе еден средовечен маж со раскрвавена глава на улица Светозар Марковиќ. Сеуште не е познато кој му ги нанел повредите, нити дали е поврзан со парадата.

На истата улица се приведени уште двајца мажи по десетминутни преговори, бидејќи едниот од нив на полицијата и се заканувал со автоматска пушка.

Околу 10 лица предводени од свештено лице со транспаренти со ликот на Исус Христос се движеле кон Собранието, но кордонот на полицијата ги запрел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести