недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Погледнете како настанува торнадо!

1192517-tornado

Последни вести

Од оваа снимка на која е прикажано како настанува торнадото ќе ви застане здивот.

Оние кои ја направиле снимката дефинитивно се навистина храбри.

Природата заслужува стравопочит, а тоа беше докажано и со поплавите во Србијаи БиХ.

Оваа фсцинантна снимка е направена во западниот дел на американската држава Вајоминг. Тие практично цело време го бркале невремето  за да го направат видеото кое може да ги исплаши и најхрабрите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести