вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

ВИДЕО: Погледнете како се демонтира 100-тонски мост за деноноќие

most

Последни вести

Благодарение на организацијата на градежните фирми, во Англија само за 24 часа беше целосно уништен мост, тежок 100 тони.

Видеото покажува како машините пристигнуваат наутро, го подготвуваат теренот, цела ноќ работат над мостот, а на другиот ден автопатот повторно е отворена сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести