понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Погледнете како се продолжува брод за цели 100 метри

Бродот е продолжен за цели 100 метри

brod

Поврзани вести

На бродоградилиште во германскиот град Хамбург бил направен голем зафат преку кој што брод е продолжен за цели 100 метри.

Продолжувањето е направено така што на постоечкиот брод му е пресечена средината и во тој дел е вметнат новиот дел.

Подолу во видеото погледнете го целиот процес. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести