вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 31

ВИДЕО: Полицаец во Сент Луис повторно застрела тинејџер

policija

Последни вести

Во околината на Сент Луис повторно е убиено црно момче. Сведоците тврдат дека црниот тинејџер во Беркли бил застрелан од полицаец, што било потврдено и од полицијата.

Таткото на момчето за локалните медиуми изјавил дека момчето на бензинската пумпа било со својата девојка.

policija_2Неколку десетици граѓани веднаш го опколиле местото на настанот а имало и неколку инциденти со полицијата. Според полицијата на Сент Луис, најмалку три лица биле уапсени на бензинската пумпа.

18-годишниот Антонио Мартин бил застрелан на бензинска пумпа Мобајл гес во предградието на Сент Луис, Беркли, кое се наоѓа во близина на Фергусон.

На социјалните мрежи се појавиле фотографии и видеа од расплаканата мајка на момчето во моментот кога дознала дека нејзиниот син е мртов. „Тоа е моето бебе“, постојано повторувала мајката.

Според изјавите на сведоците, Антониот Мартин бил жив триесетина минути откако бил застрелан.

Инаку американските медиуми објавија снимки и од надзорните камери на кои се гледа што се случувало неколку минути пред пукањето.

Најчитани вести