понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Полицајци му помагаат на повредениот колега на протестите пред Влада

policajcipovredaaa

Последни вести

Толпата која протестира пред зградата на македонската влада удри по полицијата.

Според досегашните информации повредени се 11 полицајци и истите се пренесени во болница. Еден од нив е потешко повреден.

Во видеото кое го објавија медиумите блиски до опозицијата, јасно се гледа кој вложува сила. Толпата насобрани луѓе со шипки и стаклени шишиња удри по полицијата, но и си сета сила се втурна кон полициските службеници.

Во ова видео јасно се гледа моментот кога полицаец е турнат и останува да лежи доле.

На партискиот собир демонстрантите по секоја цена сакаа да изнудат инциденти и судир со полицијата, која ја каменуваa, навредуваа и напаѓаa брутално, притоа уништувајќи државен имот.

 

Најчитани вести