понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Полицијата го запленува имотот на Аца Лукас

aca-lukas-koncert-marakana-oprema-1369949670-318387

Последни вести

На вратата на Александар Вуксановиќ, познат како Аца Лукас, тропна полицијата заедно со извршители за да му запленат имот поради долг од 285 илјади евра.

Тужба против Аца Ликас поднесе поранешниот менаџер на Саша Матиќ. Тој го обвини Лукас дека издал меница без покритие во износ од 285 илјади евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести