сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Видео: Поло може да се игра и на велосипед

Polo-Bike-3

Последни вести

Кој рече дека елитниот спорт поло за кого е потребна скапа оперма и здрави коњи не може да се игра на улица.

Овие деца коњитњ ги замениле со велосипеди, дрвената топка со тенсико топче, а јавачките чизми со обични патики, но и понатаму тоа е таа игра-поло

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести