понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Поплава во Италија, Тоскана под вода

italija-poplava

Поврзани вести

Силно невреме погоди делови на Италија, особено областа Тоскана. Стотици луѓе се евакуирани. Под вода е и Венеција.

Погледнете…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести