среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: Поплави во Сао Паоло

poplavi

Последни вести

Силна бура со поројни врнежи од дожд пред два дена зафати повеќе делови на бразилскиот град Сао Паоло.

Поројните дождови предизвикале поплави низ повеќе делови од градот. Поплавени се улици, домови и објекти, а од видео снимката може да се забележи и како водата носи автомобили.

Исто така невремето предизвикало и застој во сообраќајот.

Најчитани вести