вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Поради поплавите исчезна босанско село

selo

Поврзани вести

Поплавите буквално го избришаа од мапа селото Парачи, источно од Тузла. Тоа речиси и не постои. Пред два дена дошло до лизгање на земјиштето кое однело се пред себе, а жителите едвај спасиле жива глава.

Одроните на земјата се длабоки и по 20 метри, а населението истакнува дека такво нешто никогаш не се случило претходно. Жените и децата се евакуирани на безбедно, а во селото има само мажи кои додека земјата сѐ уште се движи, тие се обидуваат да спасат што можат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести