понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ВИДЕО: Поради поплавите – локален паб пренаменет во операциона сала

doktor-velika-britanija

Поврзани вести

Доктор во Стејнес, Велика Британија пренаменил дел од локален паб во соба за консултации откако неговата операциона сала е зафатена од големите поплави.

Доктор Џон Питард вели дека би можел да се навикне на погледот во неговата нова работна средина.

Докторот вели дека изгледа и неговите пациенти уживаат во новите услови додавајќи дека ако не им се допадне тоа што ќе им го каже веднаш може да си нарачаат виски.

Надојдените води во Британија изминативе неколку дена предизикаа огромни проблеми особено во областите Бершкир, Сари и Сомерсет. Поплавите вчера ја зедоа и првата жртва, десетици илјади се евакуирани поради поплавени домови, а голем број се без напојување со електрична енергија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести