петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

ВИДЕО: Поројните дождови направија хаос во Атина

atina-dozdovi

Поврзани вести

Поројните дождови предизвикаа поплави и направија хаос во Атина. Водата носела автомобили, а куќите и останатите објекти биле преполни со вода.

Пожарникарите изјавиле дека од двесте куќи и канцеларии испумпувале вода висока и до еден метар.

Дождови и ниски температури во Грција се очекуваат и за време на викендот, а на северот ќе има и снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести