недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Повреден полицаец, насилните демонстранти фрлаа со што ќе им дојде

koha-500

Поврзани вести

Еден полицаец е повреден фрлајќи шок-бомба кон демонстрантите за време ан протестите за случајот „Монструм“.Веднаш интервенираше возилото на Брзата помош и се претпоставува дека сепак се работи за полесна повреда, пренесува МКД.мк.

„Коха.мк“ објави видео на кое може да се види како група насилни демонстранти напаѓаат група на специјалците пред трговскиот центар Мавровка, фрлајќи со столици, пластични гајби и камења

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести