четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 46

ВИДЕО: Повторно тепачка во парламентот во Турција

trpacka.jpg-500

Последни вести

Предлогот за измени дојде откако претседателот Реџеп Таип Ердоган ја обвини Прокурдската демократска партија на народите за поддршка на Курдската работничка партија.

Турските пратеници повторно разменија тупаници. Хаосот се случил за време на комисиската расправа за измени во Уставот, со кои се овозможува почнување судски процеси против неколку пратеници од Прокурдската партија по обвинение за тероризам.

Предлогот за измени дојде откако претседателот Реџеп Таип Ердоган ја обвини Прокурдската демократска партија на народите за поддршка на Курдската работничка партија.

Најчитани вести