недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 9

ВИДЕО: Пожар во бегалски камп во Грција

Во бегалски камп во Диавата Грција, избувнал пожар, јавува „Раша Тудеј“, повикувајќи се на информации од социјалните мрежи.

pozar-begalski-kamp

Последни вести

Во бегалски камп во Диавата Грција, избувнал пожар, јавува „Раша Тудеј“, повикувајќи се на информации од социјалните мрежи.

Според досегашните информации голем број шатори се зафатени со огнот.

Дел од лицата на социјалните мрежи пишуваат дека има и жртви во кампот, но засега нема официјални информации од тамошните власти.

Најчитани вести