петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

ВИДЕО: Пожар во магацин во Москва, најмалку 16 загинати

Најмалку 16 лица загинаа во голем пожар во еден магацин во Москва, соопшти денеска руското Министерство за вонредни ситуации.

pozar-moskva

Поврзани вести

Најмалку 16 лица загинаа во голем пожар во еден магацин во Москва, соопшти денеска руското Министерство за вонредни ситуации.

„За време на гаснењето на пожарот, пожарникарите откриле дека една просторија била целосно отсечена поради огнот. Тие го пробиле ѕидот и внатре ги откриле телата на 16 луѓе“, се наведува во соопштението од Министерството.

Градоначалникот на руската престолнина Сергеј Собјанин на Твитер напиша дека московските власти ќе ги истражат причините за пожарот.

Најчитани вести