понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Пожар во Бостон, загинаа два пожарникари, 17 повредени

two-firefighters-die-battling-massive-9-alarm-fire-in-boston

Поврзани вести

Двајца пожарникари загинаа, а 17 повредени во обид да се локализира огнена стихија која зафати четирикатница во Бостон. Во пожарот, кој бил оценет со максимално ниво на тежина,  со повреди се здобиле 17 лица, од кои 13 се пожарникaри, а другите полицајци.

Пламените се ширеле брзо поради ветерот, отеженувајќи го гаснењето во кое учествувале дури 150 пожарникари и над 20 противпожарни возила.

Во спасувачката мисија се спасени повеќе станари кои биле заробени на погорните катови. Никој од станарите не е повреден.

Од бостонскаtа полиција велат дека причината за пожарот се’ уште не е позната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести